DB Berdan İstanbul’lu anne-kiz’in ortaklığından oluşan bir markadır.
Deniz Berdan kariyerine moda editörlüğü ile başladı. Onbir senelik yayıncılık deneyimine, tasarımcılık ve tasarım danışmanlığını da ekledi. Uzun süredir Rapidography yapan ve sokak sanatlarıyla ilgilenen Deniz,ayrıca Pist ve Ralli’de Ford ve Citroen ile 2 fabrika takımında lisanslı pilot olarak Avrupa ve Türkiye Şampiyonasında yarıştı.
Kızı Begüm Berdan BA Performans İçin Kostüm Tasatımı bölümünü London College of Fashion’da 2015’te teşekkürle tamamladı. LCF öncesi foundation’ı Central Saint Martins’de yaptı. Tarihi figürleri modern sanatla birleştirmekten keyif alıyor, hareket ile çalışmayı çok seviyor.
DB BERDAN 4 sezondur Istanbul’da Harvey Nichols’larda satışa sunuluyordu. Son iki sezondur Londra Street ve Nothinghill’de WolfBadger’da ve Londra’da internet sitesinde satılıyor. Starbucks, Macro Center, Nescafe, Disney Company, Douglas Cosmetic, Ikea, Pepsi, Maybelline NY gibi uluslarası markalarla çalışan DB BERDAN, aynı zamanda PepsiCo için Katy Perry’e kostüm tasarladı. 2013’de The GreatPowerful Oz filminden esinlendikleri 4 kostüm ile dünya lansmanında Nicholas Kirkwood ile birlikte yer aldı. Ayrıca Disney’in uluslararası basın bültenine giren ilk Türk oldu. Koleksiyonlarında özenle tasarlanmış ve işlenmiş her ince detay göze çarpıyor. DB BERDAN nostaljik ve modern konseptlerin bulustuğu, bireysel, sofistike ve gerçeküstü bir marka!
E-Bülten